Dálniční známka na Slovensko

Varujte ostatní karavanisty na co si mají dát pozor!

Dálniční známka na Slovensko

Nový příspěvekod Skalda » 20 bře 2011 20:16

Zdravím vespolek!!! Na srazu jsem chtěl navést řeč na povinnost, mít dalniční známku i pro karavan. Někde jsem to na netu četl, že slováci platí známky i za přívěsné vozíky podle váhy. Ale pak jsem na to zapomněl, tak za zkouším touto formou.
Uživatelský avatar
Skalda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2011 19:50

Re: Dálniční známka na Slovensko

Nový příspěvekod macat » 20 bře 2011 23:31

Pán s loginem Jokys - myslím, že je to pan Kyselica z CC Trenčín napsal do našeho starého diskuzního fóra:

Dialničná známka platí pre vozidlo a jazdnú súpravu do 3500 kg!!! Teda napr. auto 1900 kg + príves 1500 kg je OK
Iba ak súčet hmotnosti vozidla a prívesu prevyšuje 3500 kg je potrebná známka pre vozidlo + známka pre príves a obidve sa lepia na sklo ťažného vozidla.
Obrázek Admin, Mačát, CC Šumperk, http://caravanclub.name
Uživatelský avatar
macat
Administrátor
 
Příspěvky: 298
Registrován: 22 led 2011 19:33

Re: Dálniční známka na Slovensko

Nový příspěvekod Skalda » 21 bře 2011 18:13

Tak to jsu v klidu. Říkal jsem si,že by to někdo určitě nadhodil, kdyby to byl problém.
Uživatelský avatar
Skalda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2011 19:50

Re: Dálniční známka na Slovensko

Nový příspěvekod Rýznar Miroslav » 21 bře 2011 21:47

Na přímý dotaz mi odpověděl kolega ze Slovenska. Tímto zároveň Charliemu děkuji za jeho odpověď.

Z jeho odpovědi vyplývá:

-že souprava do 3,5t potřebuje pouze známku za auto.

-že souprava nad 3,5t potřebuje dvě dálniční známky. Jednu za auto a druhou za karavan. Obě se přitom nalepí na tažné vozidlo.
Už není rozhodující kategorie tažného vozidla (ROZUMĚJ N1 nebo M1) ale hmotnost celé soupravy.

Odkaz přímo na stránku dálniční společnosti: vysvětlení je v odkazu pod tabulkou - je to ta věta s hvězdičkou * V odkaze je i náhled na tvar a barvu jednotlivých známek.

http://www.ndsas.sk/motorista/10782s
S pozdravem a přáním pěkných dnů Miroslav a Miluše Rýznarovi
Uživatelský avatar
Rýznar Miroslav
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2011 23:29


Zpět na Varování všeho druhu!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník